Bryzgunov specjalistycznego akwarium, akwarium, publicznego i wykorzystania roślin wodnych

Bryzgunov specjalistycznego akwarium, akwarium, publicznego i wykorzystania roślin wodnych

Bryzgunov specjalistycznego akwarium, akwarium, publicznego i wykorzystania roślin wodnych

Utrzymanie Bryzgunov w specjalnym zbiorniku. Bryzgunov są ekscytujące obserwować, ponieważ używają strumienia wody do mycia owadów w ich domu. Niektórzy uważają, że są one trudne do utrzymania, ale nie zawsze jest to prawda. Istnieje pięć lub sześć rodzajów Bryzgunov rozrastania się do pół metra. Zwykle w pionie paski.

Najłatwiej dostępne z Bryzgunov są jaculator Toxotes i chatareus T .. Obie pochodzą z Azji, ale nie mieszkają w tych samych wodach. T. jaculator znaleźć tylko w słonawych obszarach rzeki, i T. chatareus jest w słodkiej wodzie. Chatareus jest najbardziej odpowiedni do akwariów i mogą być łatwo zidentyfikowane przez małe koło korpusu pomiędzy przednimi barów.

Te ryby nie dogadują się ze sobą, więc trzeba wybrać, czy chcesz, duże akwarium z korzeniami, które można łatwo zainstalować w kilku różnych miejscach, czy chcesz jeden gatunek lub w specjalnym zbiorniku. Jeśli są w akwarium, to nie jest mądre, aby używać więcej mniejszych ryb jako towarzyszy. Jak karmią, rosną dość duże, z ogromnymi ustami. Podczas gdy konsumenci zwykle nie ryby, ale nie powinny być łączone z mniejszych ryb.

Bryzgunov są ciągle w ruchu i lubią pływać. Tak więc, musi mieć duży obszar zbiornika, która dostępna jest w instalacji górnej części pojemnika, aby zapewnić, że pływak potrzeb. Bryzgunov niezbyt wymagających, gdzie ich jedzenie jest zaniepokojony; ale powinna być odpowiedniej wielkości, aby je kusić.

Po założeniu, że ryby mogą go nakarmić wiele różnych rzeczy. Bryzgunov lubią jeść ryby, krewetki, surowej wołowiny, koniki polne, a nawet gotowane szynki. Gdy ich jedzenie jest na wodzie, strzelają do niego i przyciągane do niej, i to zabawne oglądać je jeść. Nie objadać, szczególnie podczas karmienia mięsa! Bryzgunov mogą żyć przez kilka lat i ostatecznie stać się na tyle oswojony wziąć i jeść żywność prosto z ręki.

Społeczność Akwarium

Najczęściej spotykanym społeczność zbiorników akwariowych. Są pięknie obsadzone i ozdobione kamieniami, korzeniami, roślin i różnych ryb. Aby utrzymać stabilność wody akwarium wielogatunkowe musi zawierać nie mniej niż 70 litrów lub więcej, jeśli to możliwe. Pamiętaj, że im większe akwarium jest rzeczywiście łatwiejsze w utrzymaniu niż mniejsze, ponieważ woda w akwarium mętnieje mniejsze znacznie szybciej.

W ramach przygotowań do społeczności akwarium, trzeba pamiętać, że rośliny i ryby mają pewne oczekiwania.Bryzgunov specjalistycznego akwarium Trzeba zaplanować i zaspokoić te potrzeby. Należy używać ryby i rośliny, które mają te same wymagania, światła i temperatury. Mimo, że jest o wiele łatwiejsze do łączenia Rośliny według tego sposobu jest to inaczej historia z ryb. Niektóre gatunki ryb mają różne wymagania i nie mogą być razem!

Bardzo trudno jest umieścić zbyt wiele roślin w akwarium na początku; ale to dość łatwe do wprowadzenia zbyt wielu ryb. Jakość wody pogarsza się bardzo szybko zniszczyć czołgi i biologiczną zdolność filtrowania, aby dodać jedną lub dwie ryby miesięcznie i niech bakterie tank dostosować się do radzenia sobie z nową pracą. Należy zawsze unikać pokusy kupić więcej ryb niż zbiornik może wytrzymać.

Nie ma sztywnych zasad co do związku ryb w akwarium; Jednak istnieją pewne podstawy, które muszą być spełnione. Szkolnego ryby nie powinny być trzymane pojedynczo lub z zaledwie kilku innych odmian. Lubią najlepiej, gdy warunki tank powtórzyć swoje środowisko morskie.

Istnieją pewne rodzaje ryb, które są zaciekle walczyć z innymi gatunkami, zwłaszcza mężczyzn, kiedy okresie rozrodczym. Ryby te powinny być trzymane pojedynczo lub w parach. Ponieważ są one zwykle wystarczająco podejmowanie innych gatunków ryb wskazane jest, aby umieścić je razem.

Gdy obsady akwarium po raz pierwszy, wskazane jest, aby dostać książkę z lokalnego sklepu zoologicznego, który posiada sekcję poświęconą pończochę. Te książki nie tylko dostarczy Ci informacji na temat ile ryb może być umieszczony w określonej wielkości akwarium, będą one również uzyskać informacje na temat rodzajów ryb, które mogą być bezpiecznie połączone.

Korzystanie rośliny akwariowe

Ekosystemy, takie jak jeziora, rzeki i lasy naturalnie zrównoważone ze względu na samoregulacji. Ze względu na cykle naturalne, są one przeważnie samowystarczalne. Dominującym miejsce zajmowane przez rośliny zielone, że wychwytywania i magazynowania energii słonecznej w postaci cukrów, tłuszczów i białek, które służą jako pokarm dla flory i fauny, które obsługują.

W twoich roślin akwariowych, aby utrzymać ten sam cenne znaczenie i powinny być traktowane z dużą ostrożnością. Tylko rośliny mogą wykorzystywać elementy oświetlenia do przekształcenia składników odżywczych nieorganicznych. Rośliny muszą małe organizmy, takie jak bakterie i grzyby (które rozcinają martwy materiał organiczny w swoich podstawowych elementów), w celu ciągłego wytwarzania tych składników. Pomiędzy tymi dwoma istnieje naturalna równowaga, która umożliwia roślinom wykonać zadanie były przeznaczone do wykonania.

Patrząc na nasze akwarium wzdłuż tych linii, widzimy, że bez stałej ingerencji z naszej strony, ta równowaga będzie w wielkim niebezpieczeństwie. Musimy dodać żywności, nawozów, usuwanie martwych roślin i zwierząt, w celu usunięcia produktów przemiany materii z odpieniacza protein i częściowych podmian wody i wypompować nadmiar śmieci wewnątrz akwarium.

W związku z różnymi urządzeniami dostępnymi na tworzenie tlenu i dwutlenku węgla wymiany gazów w cylindrze, rośliny może być całkowicie usunięty z komory. Jednakże, jeśli chcesz zachować bardziej naturalne i zdrowe, aby zapewnić ryby z tlenu i utrzymać poziom azotu, rośliny są najbardziej prosty i skuteczny sposób.

Rośliny również pomóc w utrzymaniu tempa wzrostu glonów. Zdrowe sadzenia jest doskonałym profilaktyczne przeciwko glonów, które mogą rejestrować swój czołg. Sadzenie akwarium z dużą różnorodność roślin mogą być bardzo drogie, więc najlepiej jest zacząć od małych skrzepów tańszych roślin.

Po zainstalowaniu akwarium, można zastąpić je z bardziej dekoracyjnych i atrakcyjnych roślin, które lubisz.

Prętnik karłowaty profil ryb akwariowych