Geometria Formuły Made Easy

Geometria Formuły Made Easy

Geometria Formuły Made Easy

Geometria, jedyna wzmianka o niej może przynieść wiele swędzące palce, którzy kochają ten temat. Jednak może również powodować skurcze żołądka, którzy nie podoba. Niezależnie od przypadku, ale w rzeczywistości, Geometria jest jednym zastrzeżeniem, że równie fascynujące i praktyczne. W związku z tym; Geometria stoi jeden z najbardziej popularnych i równie ważnych spraw na świecie. I to nie dziwi, gdy geometria jest włączone jako część naukowców w niemal wszystkich systemach edukacyjnych na całym świecie. Ponadto, zarejestrowane rozwój geometrii rozciąga się na więcej niż dwa tysiące lat.

Geometria jest jedną z najstarszych nauk a jego istnienie datuje się od setek lat. Podobnie jak wiele innych dziedzin nauki, Geometria rozwinęła swoją obecną formę z pomocą wkładów z wielu znanych matematyków, którzy poświęcili całe swoje życie do zrozumienia i rozwoju tego tematu. Pitagoras był jednym z pierwszych nazw, które przychodzą nam do głowy, w odniesieniu do tego konkretnego tematu. Geometria była początkowo traktowana jako zbiór praktycznej wiedzy dotyczącej długościach, powierzchni i kubatur. Ale to było w trzecim wieku przed naszą erą, gdy geometria oddano do aksjomatyczną postaci Euklidesa, którego leczenie ustawić standard dla wielu wieków do naśladowania. Astronomia służył jako ważny fundament problemów geometrycznych w ciągu następnych półtora tysiąclecia.

Jednym z najważniejszych obszarów wzorach geometrycznych. Wzory geometryczne pozwalają studentom zidentyfikować, a następnie dokonać funkcjonalne wykorzystanie geometrycznych pojęć, takich jak jego definicje, postulaty, geometryczne wypowiedzi w if-then forma i jej Converse między innymi. Dlatego większość wartości dołączonej do tych wzorach, a jeśli masz zamiar opanować ten konkretny temat, to należy opracować sympatię, jak również zrozumienie wzorów geometrycznych. Istnieje kilka wzorów w geometrii jak formuły obwodzie, powierzchni, objętości, itp Z pomocą tych wzorów uczniowie mogą rozwiązać problemy lub równania odnoszące się do poszczególnych obszarów geometrycznych.

Wtedy nie ma dużo mówił o wzorze który otrzymujemy poprzez twierdzenie Pitagorasa. To twierdzenie Pitagorasa mówi, że obie strony A i B oraz przeciwprostokątna trójkąta prostokątnego z powiązana 2 + B 2 = C2.

Geometria Formuły Made Easy

Następnie, dla początkujących, istnieje kilka różnych wzorów geometrycznych, które mogą zawierać w swojej pracy. Niektóre z tych preparatów

Powierzchni i obwód trójkąta

Obszar i obwód prostokąta

Powierzchnia równoległoboku

Obszar trapezu

Długość obwodu i obszar powierzchni kołowej

Długość łuku i obszar wycinka koła

Wielkość i obszar powierzchni prostokątnej bryły

Wielkość i obszar powierzchni kuli

Obszar wielkość i powierzchnia kołowego cylindra

Obszar wielkość i powierzchnia stożka kołowego

Geometria – Właściwości i powierzchniowych główne formuły