Początki Baby Shower

Początki Baby Shower

Początki Baby Shower

baby shower jest sposobem celebracji w oczekiwaniu na narodziny dziecka, dając prezenty dla matki oczekującej (lub rodziców razem) na imprezie. Wynika to głównie amerykański zwyczaj, chociaż matka w Wielkiej Brytanii i Europie często „prysznic” z prezentami, to zwykle po urodzeniu dziecka i jest często związane z chrztem dziecka.

Początki duszy dziecka, podobnie jak w wielu nowoczesnych rozwiązań, które leżą w starożytnym świecie, starożytnego Egiptu i antycznej Grecji. Mimo, że nie był duszą dziecka, jakie znamy, są one z okazji narodzin dziecka. Historycy uważają, że znaleźli dowody rytuałów związanych z ciążą i porodem, i chociaż nie znamy szczegółów, jak się wydaje, uroczystość odbyła się po dziecko było bezpiecznie dostarczona.

W starożytnej Grecji, wszystko, co niniejszym wniosku, Matka zrobiła aloyge lub ostry hałas; albo piąty lub siódmy dzień, dziecko zostało dopuszczone do użytku domowego w ceremonii zwanej Amphidromia, gdzie ojciec chodzić wokół kilka razy palenisko i dziesiątego dnia matka wróciła do swojego miejsca w społeczeństwie naznaczonym posiłek z przyjaciółmi i rodziną. Matki poświęcić prezentu do narodzin bogini Eileithya takie jak sukienki, pasy i rzeczy związanych z narodzinami.Początki Baby Shower Dla wielu kobiet w czasie porodu był to jedyny sposób, aby zyskać akceptację w męskim świecie.

Baby Shower, jak wiemy, że rozpoczęła się pod koniec II wojny światowej, a może być wynikiem wyżu demograficznego. Tradycyjnie, kobiety zostały zaproszone tylko przyjaciół przyszłej matki. Mieli podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z nowym urodzenia matki.

Jak się kręci wokół dostarczania prezentów, baby shower jest zwykle prowadzony i organizowany przez bliskiego znajomego, który nie jest członkiem rodziny, ponieważ uznano wysokość złych manierach prosić o dary w imieniu bliskiego krewnego.

Jednak czasy się zmieniły, a podczas wczesnego dzieciństwa dusza składała się z „duszą” matka i jej nowe dziecko z prezentów trendu okazało pełne koło i święto jest teraz w posiadaniu co najmniej miesiąc zanim dziecko powinno być. Dusza jest zazwyczaj organizowane przez bliskiego znajomego, ale te dni mogą być rozmieszczone w prawie każdy (z wyjątkiem matka się z matką) i odbywa się zwykle w domu. Niewielka danie jest tradycyjny, zwykle oparte na torcie i palec żywności. Inne różnice, że wcześniejsze uroczystości były ograniczone do pań, gdzie nawet rodzina została zaproszonych; Teraz wszyscy członkowie obu rodzin i przyjaciół „przyszłości” może uczestniczyć. W niektórych przypadkach, matka-to-be będzie kilka prysznice znajdują różne przyjaciół.

Odbiorca musi znać upodobania matki-to-be i trzeba upewnić się, że pasuje zarówno wybrane gry i motywy. Wśród najbardziej popularnych tematów baby shower są „Księżniczka” i „Sugar and Spice i wszystko Nice ‚dla dziewczynek i” Sailing „i” Mały sport „dla chłopca. Unisex baby shower tematy jak” Kubusia Puchatka „,” Bocian ” „Rubber Ducky”, „Safari”, „Cupcake Baby” i „Family Tree” wysoki na popularności, też.Początki Baby Shower Istnieją również gry wszystkie znajdujące się wokół tematu partii.

prysznice dla dzieci nadal ukochany tradycji w Stanach Zjednoczonych i coraz większą popularność. Początkowo organizowany z okazji planowanej narodziny pierwszego dziecka tylko być matkami obecnie często używać „prysznic” dla każdego zbliżającego się porodu.

Amerykański baby shower – Tradycje historyczne Kultura