Prezenty, podając, szczodrość, poczucie winy

Prezenty, podając, szczodrość, poczucie winy

Prezenty, podając, szczodrość, poczucie winy

„Dajesz ale niewiele, gdy dajesz swój dobytek. To jest, kiedy dajesz z siebie, że naprawdę dać”. Kahlil Gibran, Prorok

Jako profesjonalny organizator, ja’ve świadkiem domów, które są dosłownie oblężona od niepożądanych rzeczy materialnych, które zostały formalnie jako prezenty lub po prostu przekazywane nieformalnie od przyjaciół lub krewnych.

Jak mam wytłumaczyć moich klientów, nasza fizyczna ‘tworzywo’ To jest bezpośrednim odzwierciedleniem naszego ‘emocjonalne / duchowość’ materiał. Materiał = energia.

Prezenty, podając, szczodrość, poczucie winy

Ja pracowałem z Janet, o 38-letniej kobiety, której kariera, relacje i własny weren’czyli w ogóle, gdzie chciała być, i nie mogła’t dowiedzieć się, dlaczego. Jej dom był przechodziły z niechcianych, niepotrzebnych przedmiotów, które matka dała jej. Kiedy zapytałem, dlaczego Janet wzięła te rzeczy w swoim pokoju i trzymał go tam wbrew własnej woli, to była odpowiedź, ponieważ nie ma sensu’t Kupię ‘dostać się do niej’ z matką.

Stworzenie odpowiednich granic i mieć możliwość wyrażania swoich potrzeb jest częścią procesu dorastania / dojrzewania. Po rozmowie w szczegółach o wszystkich konsekwencjach, które wynikają z jego pasywna reaguje z matką’S nachalna obecność w swoim życiu, Janet miała objawienie co do fizycznego aktu biorąc matkę’s ‘tworzywo’ Odzwierciedla on wszystkich swoich związkach i faktycznie trzymał ją tkwi w jej życiu. Jak mogła być kobietą sukcesu, biznesu i hodowane partnerem z kimś, kiedy chowa się za będące matek’S to dobra dziewczynka?

Następnie światło jest włączane przytomność, jej’Trudno go wyłączyć, a Janet wiedziała, że ​​nadszedł czas, żeby przenieść, i szczerze mówiąc i skierować z matką z sytuacji, aby być dorosłym, a nie dziecko. Janet’s największy strach, że matka jej poczuć się winny, nie biorąc tego, co dała do niej. Po Janet sobie sprawę, że ma prawo decydować, co chce zabrać ją do domu, wiedziała, że ​​Useless’t muszą nie czują się winni, nie ważne jak matka może próbować manipulować.

Razem ćwiczyliśmy jak ona zareaguje na matkę następnym razem, kiedy zaproponowano jej rzeczy Useless’t chcą. Janet łaskawie podziękować swoją matkę o tym myśleć. Potem pójdzie do wyjaśnienia, jak pracowała nad Decluttering i uproszczenie ich życie, i że podczas gdy ona ceniona na myśl, że zamierza zrezygnować z proponowanych elementów. W końcu, dawała jej opcje matkę mogła jej pomóc przekazać przedmioty na cele charytatywne lub ona może wynająć pomieszczenie do przechowywania matki, gdyby było to, co jej matka interesowała się trzymał.

Czy matka próbuje wysadzić i rzucić winę Janet’s sposób? Absolutnie! Faktycznie, jestem gotów się założyć, że będzie to robić do zdała sobie sprawę, że Janet nie zamierza kupić więcej. Jest to wielka lekcja życia, niemal każda interakcja, że ​​mamy z innymi modelami w tej kwestii; ludzie przynoszą ze sobą dzieląc pełnię, którzy są w tej chwili. Uruchamiane są ich wzorce ciebie, tak samo jak rozpocząć swoje wzorce – Świadomie czy nie. Czy to kije lub Obojętny’t trzymać się ciebie, i to jest jasne, że’ve dostał się do środka. To jest naprawdę to, co lubię o pracy z ‘tworzywo’; to’S taki duży most do pracy nad sobą w głębszych sposobów.

Nie ma nic złego w tym, aby pozbyć się jakiegokolwiek daru, który don’t miłości, potrzebują lub wykorzystanie. Po dar jest podana, to’S ciebie zrobić z jak chcesz. Jeśli pracujesz w modelu otrzymywanie niechcianych i niepotrzebnych rzeczy z ludźmi w swoim życiu, to’nadszedł czas, aby przyspieszyć i mają wszystkie rozmowy, które’S konieczne. Przy odrobinie introspekcji, ty’Będziesz dokładnie wiedzieć, co to jest. To może być przerażające zrobić w pierwszej kolejności, ale stają się bardziej aktywne w swoim życiu, tym lepiej będzie się czuł i tym bardziej będzie można zabrać pełnej wytrzymałości.

Na dając końcu zadać sobie pytanie, czy’Re rozdawanie miłości, i to ma być niezrzeszonych. Jedynym sposobem, aby mieć pewność, że ktoś pokocha Cię prezent’ve podane jeśli zapytać ich bezpośrednio, czego chcą, a następnie dostać się do nich tylko to. Jeśli znajdziesz się w kupowanie rzeczy dla innych w obfitości, zajrzeć do środka i zobaczyć, czy można rozpoznać ich prawdziwe motywy. Starasz się kupić miłości od tych ludzi? Prezenty, które obejmują biorąc kogoś na obiad lub przyjemny spacer, bo wtedy można dostać się do spędzenia czasu z tą osobą jako część daru; Czas spędzony w ten sposób może wzmocnić znaczenie relacji, że naprawdę ważne w każdym razie!

Moja ostatnia rada jest taka, że ​​dasz według tego, co jest korzystne dla budżetu. Nikt nie będzie płacić rachunki za was i przyczynić się do funduszu emerytalnego, więc serdecznie zgodzić się z uczuciem: ‘dobroczynność zaczyna się w domu’, Po swoim własnym domu w porządku, to może być wspaniałą rzeczą, aby kupić prezenty dla innych, a teraz, mam nadzieję,’Będziesz miał wszystkie dostawy na prezenty są zorganizowane w taki sposób, owijając je będzie proste!

Boże Narodzenie prezentów dla kobiet w ciąży | reklama